Ballina | Analiza tė projektligjeve | Opinione | Seancat plenare | Deputetėt | Grupet parlamentare | Komisionet parlamentarePėr ne | Kontakti

Vota ime
Analiza e projektligjeve

PROJEKTLIGJE TĖ REJA

Projektligji pėr zonat ekonomike
Projektligji pėr dhėnien nė shfrytėzim dhe kėmbimin e pronės sė paluajtshme tė komunės
Projektligji pėr shfrytėzimin administrimin dhe mirėmbajtjen e ndėrtesės nё bashkėpronėsi
Projektligji pėr Kontrollin e Duhanit
Projektligji pėr Sistemimin e pagesave
Projektligji pėr Mbrojtjen e Konsumatorit
Projektligjin pėr regjistrimin e pengut nė regjistėr pėr sendet e luajtshme
Projektligji pėr Metrologji
Projektligji pėr Taksėn Rrugore dhe Ekologjike tė Automjeteve
Projektligji pėr ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit Nr. 03/L-098 pėr Bujqėsinė dhe Zhvillimin Rural
Projektligji pėr Regjistrimin e Bujqėsisė
Projektligji pėr Mbrojtjen e Bimėve
Projektligji pėr pasurimin e miellit
Ligji pėr skemat pensionale tė financuara nga shteti
Projektligji pėr ndryshimin dhe plotėsimin e ligjit nr. 03/L-200 pėr grevat
 
ANALIZAT

 • Projektligji pėr zonat ekonomike

 • Projektligji pėr Dhėnien nė Shfrytėzim dhe Kėmbimin e Pronės sė Paluajtshme tė Komunės

 • Projektligji pėr Shfrytėzimin, Administrimin, Mirėmbajtjen e Ndėrtesės nė Bashkėpronėsi

 • Projektligji pėr Kontrollin e Duhanit

 • Projektligji pėr Sistemimin e pagesave

 • Projektligji pėr Mbrojtjen e Konsumatorit

 • Projektligjin pėr regjistrimin e pengut nė regjistėr pėr sendet e luajtshme

 • Projektligji pėr Metrologji

 • Projektligji pėr Taksėn Rrugore dhe Ekologjike tė Automjeteve

 • Projektligji pėr ndryshimin dhe plotėsimin e Ligjit Nr. 03/L-098 pėr Bujqėsinė dhe Zhvillimin Rural

 • Projektligji pėr Regjistrimin e Bujqėsisė

 • Projektligji pėr mbrojtjen e bimėve

 • Projektligji pėr pasurimin e miellit

 • Projektligji pėr Skemat Pensionale tė Financuara nga Shteti...

 • Analiza e Projektligjit pėr ndryshimin dhe plotėsimin e ligjit Nr. 03/L – 200 pėr grevat


 •  

  Ēka ėshtė Vota ime

  Vota ime ėshtė njė bazė e tė dhėnave e krijuar pėr tė ngushtuar hendekun ekzistues nė mes tė deputetėve tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės dhe elektoratit tė tyre. Qėllimi kryesor i Vota ime ėshtė qė qytetarėt tė ofrohen mė shumė mė pėrfaqėsuesit e tyre tė zgjedhur dhe qė tė bėhen politikisht aktiv nė proceset vendimmarrėse. Vota ime pėrdor tė dhėnat e publikuara nga faqja elektronike e Kuvendit tė Kosovės, monitorimet e Institutit Demokratik tė Kosovės, si dhe raporte tė ndryshme tė hartuara nga organizata tjera relevante.

  Misioni

  Vota ime ėshtė pjesė e programit tė monitoriomit tė Institutit Demokratik tė Kosovės (KDI). Qėllimi i Vota ime ėshtė qė tė rritet transparenca e Kuvendit tė Kosovės duke u ofruar qytetarėve, medieve, OJQ-ve, sektorit privat si dhe tė gjithė tė interesuarve tjerė, informatat mbi vendimmarrjen nė Kuvendin e Kosovės nė njė format tė thjeshtėsuar dhe lehtė tė pėrdorshėm. Vota ime beson qė duke u mundėsuar qytetarėve qė tė ndjekin aktivitetet e Kuvendit tė Kosovės, ata do tė kenė mė tė qartė, dhe do tė jenė mė tė interesuar lidhur me atė se si vendimet e Kuvendit ndikojnė nė jetėn e tyre tė pėrditshme. Tė gjitha rezultatet dhe informatat e prezantuara nė Vota ime janė tė nxjerra nga tė dhėnat publike nga Kuvendi i Kosovės. Kėto tė dhėna kontrollohen me kujdes nga personeli i Vota ime pėr tė siguruar saktėsinė e tyre. Edhe pse personeli i Vota ėshtė i sigurt qė informatat e ofruara janė tė sakta dhe tė freskuara, ata janė tė pėrkushtuar qė tė pėrmirėsojnė menjėherė ēfarėdo gabimi eventual qė mund tė vėrehet. Vota ime pėrkrahet nga Balkan Trust for Democracy (BTD).


   

   

   

  Pėrkrahur nga - Supported by:  Kosovo
  Parliamentary Development
  for Social Policies