Albin Kurti

Albin Kurti

 • PartiaLëvizja Vetëvendosje (LVV)
 • Grupi ParlamentarLëvizja Vetëvendosje (LVV)
 • Legjislaturat pjesëmarrëseIV, V, VI
 • Numri total i votave143,621
 • Më së shumti votaPrishtinë (29,303)
Krahaso me deputet tjetër
 • Vendi i lindjes Prishtinë
 • Data e lindjes 24.03.1975
 • Kualifikimi Inxhinieri

Pjesëmarrja në seanca plenare

65%

64 nga 99 seanca

Rangimi: i 36-ti

Shfaq detajet

Lojaliteti ndaj grupit parlamentar

100%

10 nga 10 votime

Rangimi: i 1-ri

Përgjigjet në pyetjet e qytetarëve

0%

0 nga 0 pyetje

Rangimi: -

Pyetjet drejtuar deputetit

  Nuk ka pyetje të regjistruara për këtë deputet.

Pyet Deputetin

Albin Kurti

LVV

Pyetjet të cilat nxisin gjuhë të urrejtjes, nuk janë qartë të formuluara dhe janë jashtë tematikave të Kuvendit, nuk do të publikohen. Pyetjet do të kalojnë përmes filtrimit nga ana e KDI-së para se të ju drejtohen deputetëve. KDI mbanë të drejtën e redaktimit të pyetjeve.

Pyet Deputetin

Votimet e deputetit

Filtro
Data Titulli Vota Lojal/Rebel ndaj grupit parlamentar

Udhëtimet e deputetit

Filtro
  Vendi Arsyeja e vizitës Periudha kohore Buxheti